Národní technické muzeum vystavuje unikátní sbírku Ferrari

Ferrari v Národním technickém muzeu Foto: Ferrari v Národním technickém muzeuFoto: Národní technické muzeum

Pokud nemáte o víkendu co dělat, udělejte si výlet do pražského Národního technického muzea. Uvidíte zde výstavu krásných Ferrari, mezi kterými nechybí ani to, se kterým jezdil do práce samotný Enzo Ferrari.

Výstava potrvá až do 28. května a v muzeu uvidíte fantastické italské krásky, které se pak s dalšími modely představí na Concours d’Elegance na zámku Loučeň. Výstavu tvoří čtveřice krásných vozů. Prvním je závodní speciál Ferrari 430 Scuderia z roku 2008, čtyřsedadlové Ferrari 400 Automatic z roku 1976 nebo skvostné Ferrari 275 GTC z roku 1966. Zajímavým exponátem je Ferrari 330 GT s uspořádáním 2+2 taktéž z roku 1966. Právě tím jezdil samotný Enzo každý den do práce. :)

Všechna tato auta se po konci výstavy přesunou na zámek Loučeň. Zde se 3. a 4. června bude konat na naše poměru vskutku exkluzivní přehlídka automobilové elegance. Jde o již čtvrtý ročník a mimo těchto skvostných Ferrari návštěvníci uvidí i čerstvě zrenovované Hispano Suiza J12, několik Bugatti, množství Rolls-Royce, Lamborghini i ostatních veteránů a youngtimerů. Veškeré informace o přehlídce naleznete zde.